Niezwykłe prezenty na komunię

Drodzy Rodzice ! Sprawmy, żeby pamiątki komunijne, jakie otrzymają nasze dzieci były naprawdę wyjątkowe (https://www.taniaksiazka.pl/t/prezent-na-komunie). Niech będą czymś takim, co każde dziecko z wielką przyjemnością weźmie do ręki – nawet za 10 lat. Być może będzie miało nawet okazję do tego, aby przekazać ją swoim dzieciom. Książka to jeden z najcenniejszych podarunków jakie można zaproponować dziecku. W szczególności, że na rynku jest wiele fantastycznych propozycji.

“Kuba i Kanga”

Ursula Dubosarsky napisała książkę o czymś, co wydawać by się mogło niemożliwe do zrealizowania. Jednak czy dla niewinnych dzieci tak naprawdę jest? Nie zapominajmy, że pomimo tego, iż uważamy nasze pociechy za bezbronne istoty są one w stanie wykonać o wiele więcej od nas. Kuba to chłopiec, który mieszka z tatą na skraju australijskiego buszu. Chłopiec każdego dnia odprowadza tatę do pracowni i…nie ma za bardzo nic do robienia. Ma wiernego przyjaciela psa Bobiego. Do tego zawsze może liczyć na brzęczenie cykad w pobliskich trawach. W sumie można powiedzieć, że powiewa tutaj trochę nudą. Nawet tata Kuby twierdzi, że w ich okolicy nigdy nic się nie wydarzy. Do pewnego czasu. Otóż pewnego dnia Kuba ratuje z rąk kłusowników kangurzycę. Kanga jest mu za to bardzo wdzięczna i nawet nie odstępuje chłopca na krok. Kuba cieszy się, że ma nowego przyjaciela, a właściwie to przyjaciółkę. Jednak czy takie zwierzę można w zupełności oswoić? Przecież kangurza należy do dzikich zwierząt, które rządzą się swoimi prawami. Czy ta przyjaźń ma szansę na przetrwanie? Warto to sprawdzić zagłębiając się razem z bohaterami w australijski busz.

“Bracia Lwie Serce”


Całkiem możliwe, że wiele osób dorosłych doskonale zna już tą powieść, która ma już swoje lata. Wiele pokoleń czytało już o przygodach dwóch braci nazwiskiem Lew. Czas na to, aby kolejne pokolenia poznały ich jakże odważny i mężny los. Oto Jonatan, który ma 13 lat i Karol mający lat 9. Obaj kochają się braterską miłością i zawsze się wspierają. Jest tylko jeden problem – Karol jest śmiertelnie chory. Jonatan wspiera swojego barat i opowiada mu o Nangijali – baśniowej krainie, gdzie trafia się po śmierci. Los jednak chce, że to Jonatan pierwszy żegna się z życiem ratując Karola z pożaru. Starszy jednak zginął. Karol bardzo tęskni za Jonatanem i chce jak najszybciej umrzeć, aby znowu się z nim spotkać. Pewnego dnia biała gołębica zostawia na parapecie chłopca kartkę z adresem w krainie Nangijal. W nocy Karol zaczął czuć się inaczej niż zwykle. Od tej właśnie pory rozpoczyna się podróż małego chłopca w poszukiwaniu brata. Dwóch dzielnych braci nie było w stanie nic rozłączyć – nawet śmierć. Nic więc dziwnego, że zyskali oni przydomek Lwie Serce.

Hand obraz autorstwa freepik - www.freepik.com